Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

2 lutego 2018 r. odbył się już XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Impreza tradycyjnie odbyła się w Domu Kultury w Jagodzinie.

  Przegląd nie ma charakteru konkursu, bowiem nie chodzi nam o rywalizację między uczestnikami, ale o radosne i serdeczne spędzenie piątkowego popołudnia przy wspólnym śpiewie w gronie rodziny, znajomych i nieznajomych.  

Takie spotkanie, to również dobry moment, by wysłuchać i zobaczyć zespoły muzyczne funkcjonujące w placówkach oświatowych i kulturalnych na terenie gminy Węgliniec; w roku bieżącym w prezentacjach udział wzięło sześć podmiotów artystycznych.   Wśród zaproszonych gości pojawili się wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Stanisław Papież, p. Zbigniew Zawadzki- radny i sołtys Jagodzina oraz p. Lilla Ławniczak-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie.

 

Przeglądu wystąpił zespół Podolanie. Ludowe wykonanie kolęd porwało do tańca najmłodszych uczestników przeglądu, a p. Halinka Nakonieczna sypiąc owies życzyła wszystkim zebranym pomyślności w

Nowym Roku.

Tutaj więcej.

 

 

 Copyright © 2019 Podolanie  Rights Reserved.