Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

  Nie od dziś wiadomo, że Gmina Węgliniec jest partnerem niemieckiej Gminy Kodersdorf. W 2005 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonej Wodzie nawiązała współpracę z FFW Kodersdorf i od tego wszystko się zaczęło.

Przez wiele lat realizowane były różne działania na poziomie działań strażaków ratowników. Wzajemna wymiana doświadczeń, wspólne ćwiczenia oraz zakupy sprzętu ratowniczego, w tym również samochodów to nie nowość.

 

    W tym roku z inicjatywy przedstawicieli niemieckiej gminy realizowany był wspólny projekt pod nazwą: "Saksońsko - polskie spotkanie straży pożarnej". 29 września, tym razem bez mundurów i wyposażenia, a za to z partnerkami udali się strażacy z Jagodzina, Starego Węglińca, Węglińca i Czerwonej Wody na spotkanie do Kodersdorfu. W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec pan Stanisław Mikołajczyk, który przybył na zaproszenie Burmistrza Kodersdorf Rene Schoene. Pierwsza część spotkania dotyczyła spraw strażackich. Omówiony został temat działalności strażaków z Niemiec na terenie Gminy Kodersdorf oraz przyległych obszarach. Zapoznano też przybyłych gości ze sprzętem pożarniczym i infrastrukturą. Druga część, to występy grup artystycznych oraz zespołów muzycznych. Gościnnie podczas spotkania zaprezentował się zespół z Czerwonej Wody - "Podolanie". Po części artystycznej odbyło się zwiedzanie gminy. Podczas wycieczki autokarowej została przedstawiona strefa ekonomiczna i istniejące w niej zakłady przemysłowe. Spotkanie tego dnia zakończyła wspólna kolacja.

 

Został zaproszony na występ także nasz zespół  z Czerwonej Wody.

 

 Więcej tutaj.

 

 

 

 Copyright © 2019 Podolanie  Rights Reserved.