Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jednym z naszych największych osiągnięć był trzykrotny udział w "Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych" w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (2000, 2004, 2014) oraz zdobycie wyróżnienia.W 1999 roku uczestniczymy w "Wielkim Bałakaniu" - Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. Wówczas zdobywamy GRAND PRIX "za mistrzowską i profesjonalną prezentację programu w trakcie Festiwalu".

Od 1997 roku bierzemy udział w "Małej Wielkanocy", "Kolędnikach", "Święcie Chleba" - zajmując czołowe miejsca, zarówno zespołowo jak i zdobywając liczne wyróżnienia indywidualne.

W 2004 roku otrzymaliśmy list gratulacyjny od Ministra Kultury "za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej".

W 2014 roku otrzymaliśmy medal osobiście od Ministra Kultury "Zasłużony dla Kultury Polskiej". 

Do naszych osiągnięć można zaliczyć prezentację wykonywanych przez nas pieśni podczas Listy Przebojów Ludowych, której emisja odbywa się w każdą niedzielę na antenie Polskiego Radia Wrocław. Dwukrotnie braliśmy udział w coniedzielnej rywalizacji zespołów ludowych, w której główną nagrodą jest nagranie płyty w studiu Polskiego Radia Wrocław. Pierwsza edycja zakończyła się uzyskaniem przez nich 5 miejsca, zaś druga pozycji 3.

Wyróżnieniem dla nas było zaproszenie do występu w operze wrocławskiej, w październiku 2009 roku. Tam otrzymaliśmy dwa listy z podziękowaniami od Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Stanisława Longawy.

Nasz zespół nawiązał również współpracę z Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, która zaowocowała kilkoma wizytami w muzeum, gdzie przygotowywaliśmy potrawy kresowe oraz prezentowaliśmy nasz repertuar muzyczny.

W listopadzie 2010 roku, kierownik zespołu Halina Nakonieczna, ukończyła szkolenie podnoszące kwalifikacje instruktorów i kierowników zespołów ludowych, poszerzając swoją wiedzę na temat form występów scenicznych, zarówno wokalnych, jak i tanecznych.

W 2014r. zespół Podolanie wydał swoją pierwszą płytę, na której znajduje się 18 utworów.

Naszym osiągnięciem jest niewątpliwie organizacja (wspólnie z właścicielami Ośrodka Agroturystycznego "Jagoda" w Czerwonej Wodzie) przeglądu "Nad wodą śpiewanie", który już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem goszczących u nas zespołów, kapel oraz publiczności.

 Copyright © 2024 Podolanie  Rights Reserved.